KARTY Z WZORAMI

Grajcie używając załączonych kart z wzorami! Użyj ich, aby uczynić zdobywanie punktów jeszcze bardziej zabawnym lub by postawić określone cele: wspólne albo dla każdego z osobna.
W wersji dwuosobowej gry Komma Lika macie do dyspozycji dwa rodzaje kart:
Dwukolorowe – używane przez graczy, którzy chcą zagrać jako zespół dążący do wspólnego celu i budować obrazek razem. Ponieważ niektóre karty mają różne sumy punktów dla różnych kolorów, możecie grać starając się osiągnąć wspólny cel i nie koniecznie gromadzić tę samą liczbę punktów.

Komma_Lika_dwukolorowa_karta_z_wzorem.JP

Jednokolorowe – najlepiej jeśli używane są przez osoby, które dążą do osiągnięcia własnych celów zamiast przyłączyć się do wspólnej gry lub wziąć udział w rywalizacji. Każde z Was może wziąć własną kartę, aby równolegle, ale oddzielnie, pracować nad swoimi celami.

PUNKTACJA

Są dwa kolory magnesów, inny dla każdego gracza. Niezależnie od koloru, rozmiar magnesu odpowiada 1, 2, lub 4 punktom.
Jaki rozmiar magnesu dostajesz za wykonaną pracę domową? Sprawdź na liście! Jeśli liczba punktów nie odpowiada jak żmudne, ciężkie, lub zajmujące czas jest to co zwykle robicie w ramach danego zajęcia, zmieńcie punktację. Na końcu listy obok są puste miejsca pozwalające na dodanie dodatkowych pozycji. Rekomendujemy, aby listę przymocować do lodówki!
Grajcie używając załączonych kart z wzorami! Obydwoje musicie przyczynić się w tym samym stopniu, aby udało się ułożyć wzór. Bądźcie elastyczni! To czy magnesy są dokładnie tego samego rozmiaru nie ma znaczenia. Duży magnes może być zbudowany z czterech małych, dwa małe tworzą średni, itd.
Ustalcie nagrodę za osiągnięcie celu! Jeśli, dla przykładu, jesteście równi po tygodniu gry – wybierzcie się na dobry obiad.
Potrzebujecie dodatkowego wyzwania? Odwróćcie karty na drugą stronę i starajcie się układać wzory korzystając jedynie z czarnego konturu. Potrzebny jest wspólny zestaw, aby skompletować właściwą liczbę magnesów i ułożyć ją w poprawny sposób.
Powodzenia!

Zasady są proste. Za każdym razem kiedy robisz coś dla wspólnego gospodarstwa domowego – zmywasz, zmieniasz żarówkę, zabierasz samochód do warsztatu itp. – otrzymujesz punkty. Różne wielkości magnesów odpowiadają różnej liczbie punktów. Magnesy występują w dwóch kolorach – po jednym na gracza. Kiedy wykonasz zadanie domowe, które liczy się w grze, przyczepiasz magnes o odpowiadającej zadaniu wartości do lodówki. Wkrótce magnesy utworzą ładny wzór. 

Wybieracie czas trwania gry. Tydzień lub dwa, aż zużyjecie magnesy albo aż wspólnie ułożycie wybrany wzór. System punktowy bazuje na założeniu, że wykonanie pracy domowej jest korzystne dla wspólnoty, sprzyjając wszystkim graczom; jeśli robisz pranie, to jest to pranie wszystkich itd. Jeśli robicie coś razem, to albo wszyscy dostają punkty albo nikt. Spróbujcie zagrać pierwszą rundę prowadząc codzienne życie tak jak zwykle, zbierając punkty zgodnie z regułami. Oceńcie rezultaty. Czy kolory są w równowadze? Zagrajcie ponownie – tym razem postarajcie się zrównać na tyle na ile to możliwe.

Kto wygrywa?
Tu nie chodzi o zwycięstwo – chodzi o równość.

Krótki filmik

Komma_Lika_remis.JPG